top of page

החלפת ידיות לדלת

מתי נצטרך לבצע החלפת ידיות לדלת

תהליך החלפת ידיות לדלת מתרחש בדרך כלל כאשר ידית הדלת מתנדנדת, שבורה או יוצאת ממקומה וכך לא ניתן להיכנס או לצאת מהחדר. בשלב זה, ישנם אנשים המנסים להחזיר את הידית למקומה. למרות זאת, חשוב דווקא להתייעץ עם איש מקצוע מומחה, אשר יבצע את העבודה בשבילכם, יוציא את הידית התקועה ויחליף בידית חדשה ואיכותית יותר. החדשות הטובות הן שתהליך זה אינו אמור לקחת הרבה זמן, והוא נחשב כעבודה בסיסית של מנעולן. 

החלפת ידיות לדלת כניסה

דלתות כניסה הינן דלתות מאובטחות ביותר שמיועדות למנוע פריצה לא רצויה. משום שכך, פעמים רבות הצורך לבצע החלפת ידיות לדלת כניסה נובע מנזק שנגרם לדלת בעקבות ניסיון פריצה (בין אם מוצלח או כושל) וזאת לצד מקרים אחרים שכוללים נזק לידיות עקב בלאי או שימוש שאינו נכון. איך מחליפים ידית לדלת כניסה? ראשית כל, יש לפתוח את הדלת כך שלא תהיה נעולה. במידת הצורך יש להזמין מנעולן שהוא גם פורץ דלתות ובכך לא ייגרם נזק כלשהו לדלת, מנגנון הנעילה או המשקוף.

 

בשלב הבא יש לשחרר את הידית הפנימית שפונה למבנה ממקומה וזאת באמצעות שחרור בורג זעיר שמצמיד אותה בחוזקה למוט הידית החיצונית. רק בשלב זה ניתן לשלוף גם ידית חיצונית ולבצע החלפה. החלפת ידית לדלת כניסה צריכה לכלול את השיקולים הבאים בבחירת הידית המתאימה ביותר:

  • עיצוב – מאחר ומדובר בדלת כניסה שהיא ראשית ובולטת, יש לבחור בידית שמתאימה לדלת עצמה מבחינת צורה וגוון.

  • גודל – על הידית להיות בממדים המתאימים לדלת, כך שלא תהיה בולטת מדי ותהווה הפרעה.

  • מותג – ידיות ממותגים איכותיים אמנם יקרות יותר, אך הן תהייה עשויות מחומרים חזקים שאינם מחלידים ולכן עתידות לשמש אתכם לפרק זמן ארוך ביותר.

לעיתים החלפת ידיות לדלת דורשת שימוש בידיות מיוחדות שמתאימות לדלת כניסה ספציפית, כמו במקרה של דלתות כניסה יוקרתיות, דלתות כניסה בממדים מיוחדים או דלתות כניסה ישנות מאוד. מנעולן מקצועי ידע להתאים לכם את הידיות המתאימות ביותר.

 

החלפת ידית לדלת פנים

כאשר מדובר בדלת פשוטה, תיקון ידית דלת אמור לקחת מספר דקות בודדות עד תותקן ידית חדשה. אך מה עושים כאשר מדובר בדלת פנים הנחשבת כבדה יותר? במקרה כזה, ההחלפה מתבצעת באמצעות פירוק הפלטות של הידית מהמקום ורק לאחר מכן להרכיב את הידית החדשה בדלת. 

כמובן שבשביל תיקון ידית דלת רצוי לקרוא למנעולן מקצועי שיעשה עבודה זו, שכן ניתן לעשות טעויות רבות אשר יכולות להזיק מאוד הן לידית והן לדלת. כל טעות כזו עלולה לפגוע בתקינות הדלת, ובמקרים קשים להביא לאפשרות שלא נוכל לפתוח את הדלת.

ומה לגבי תיקון ידית דלת פנים? מנעולן רציני, מקצועי ואמין תמיד יבדוק את מצב הידית לפני שהוא יבצע החלפה כלשהי. במקרים מסוימים ניתן בהחלט להציל את הידית הנוכחית, לתקן אותה ולהחזיר אותה לשמישות מלאה ובכך לחסוך בעלויות עבור הלקוח. כמו כן, ידית שכבר מתפקדת טוב כחלק מהדלת הינה "משופשפת" דיו לפעולה שקטה, אלגנטית וחלקה ולכן אם אין הכרח להחליף אותה ויש להעדיף תיקון.

 

לפני החלטה על החלפת ידיות לדלת או ביצוע תיקון שלהן, המנעולן צריך לבדוק את הידיות ולעלות על מהות הבעיה: ברגים שיצאו מהמקום, דלת שאינה ממוקמת טוב מול הפתחים המקבילים במשקוף ואינה מאפשרת תזוזה טוב של הלשונית ועוד. במקרים רבים הבעיה היא בכלל בצילינדר ולא בידיות, כך שניתן לטפל במקור הבעיה ולא לבצע טיפול כולל ויקר עבור הלקוח.

החלפת ידית דלת ממד

גם החלפת ידית דלת ממד היא דבר שמנעולן יכול לבצע. דלת הממ"ד הינה סוג של דלת פנים. היא מיועדת להגן ולסגור את החדר המוגן ביותר בבית ולמעשה מונעת מהדף מלפרוץ לתוך החדר ולגרום לפציעות במקרה של התקפת טילים קטלנית. הדלתות הללו הינן מסיביות ביותר ולכן גם כבדות משקל. לדלתות ממ"ד יש ידיות שמיועדות מראש לעמידה בעומסי משקל גדולים לאורך זמן והם מסוגלים להינעל בתזוזה של הידיות מטה ומעלה, מה שמכניס את הלשונית לתוך הגומחה המתאימה לה במשקוף הפלדה.

 

החלפת ידיות לדלת ממד נדרשת כאשר הידית יוצאת מכלל פעולה, נשברת, תקועה במקום או כשהידית אינה מצליחה לשחרר את הלשונית ממקומה. החלפת ידית לדלת ממד נובעת בדרך כלל מבלאי של הידית, בעקבות דלת ממד שאינה מכוונת על ציריה בצורה טובה ונדרשת הפעלת כוח רב לפתיחתה או עקב פגיעה בה כתוצאה משימוש שאינו נכון, כגון טריקת הדלת בעוצמה. את ההחלפה מבצעים על פי סוג הדלת וממדי הידית הנדרשים לפתיחה וסגירה נוחים.

 

כאשר ניתן, תיקון ידית דלת ממד במקום להחליפה הוא האפשרות העדיפה, מה שמסתכם בעבודה פשוטה, מהירה וזולה יותר. אם לא מחליפים ידית תקולה בהקדם, עשויים להיתקל בדלת תקועה וצורך להזמין שירותי פריצה יקרים יותר. כמובן שידית תקולה גם מסכנת את חיי בני המשפחה, במקרה בו אכן תתרחש מתקפת טילים.

החלפת ידית לדלת פלדלת

כמו שפורט לעיל, החלפת ידית לדלת פלדלת דומה מאוד לתהליך במקרה של דלת רגילה. יחד עם זאת, יש לשים לב שלידיות אלו יש מגוון סוגים רחב. כך למשל, כאשר מתקינים דלת בחדר מסוים, מתקיני דלתות לרוב נוטים להתקין ידיות פשוטות. לאחר מספר שנים, לקוחות רבים פונים למנעולן מקצועי על מנת להתקין ידיות איכותיות ויפות, אשר משתלבות עם עיצוב הבית. במקרים כאלו אנו נתקלים לרוב לאחר שיפוץ או לחלופין כאשר הבית חדש ולא הותקנו ידיות איכותיות. גם במקרה של החלפת ידיות לדלת רב בריח, אנו ממליצים להזמין מנעולן מקצועי לבצע את העבודה.

החלפת ידית דלת- למה לא כדאי לבצע לבד

בימינו ניתן לרכוש ידיות לדלתות כניסה ופנים ובאמצעות כלים שיחסית זמינים בארון כלי העבודה בבית לנסות ולבצע את התיקון או ההחלפה לבד. האם זה כדאי ובאמת משתלם? ובכן, ישנן מספר נקודות תורפה שיש לקחת בחשבון כשרוצים לבצע משימה של החלפת ידית דלת באופן עצמאי:

  • נזק אפשרי לדלת – החלפת ידיות לדלת באופן עצמאי וחובבני עשויה להסתכם בנזק גדול מאוד לדלת ובמיוחד לדלתות כניסה. למשל, בורג או חתיכת מתכת שנתקעים בתוך גוף הדלת בשוגג עשויים לתקוע את כל מנגנון התזוזה של הבריחים.

  • חובבנות שעולה ביוקר – החלפה חובבנית של ידיות עשויה להסתכם בדלת נעולה עם ידית שנשלפה ונותרה בידכם. במצב שכזה יש צורך להזמין מנעולן בדחיפות על מנת לבצע פריצת דלתות, מה שבסופו של דבר יעלה לכם יותר.

  • חלקי חילוף – לא תמיד ניתן למצוא ידיות מתאימות לדלתות כניסה ודלתות פנים. מנעולנים יודעים היכן להשיג ידיות המתאימות ביותר, שגם יתאימו לדרישות העיצוב שלכם.

בשורה התחתונה, הזמנת מנעולן עבור החלפת ידיות לדלת אינה יקרה הרבה יותר מאשר רכישת הידיות באופן עצמאי וביצוע ההחלפה לבד, כן שאין שום סיבה שתסתבכו בניסיון לחסוך.

מחיר של החלפת ידיות לדלת

עלות עבודת החלפת ידיות לדלת אינה לא יקרה ולכן משתלמת. הסיבה לכך היא שמקום לקנות ידית חדשה, מנעולן לרוב מחליף את הידית ואף מתקין ידית חדשה בבת אחת. בנוסף לכך, לרוב ישנה אחריות המתקין על ההחלפה. תהליך החלפת ידיות יעלה החל מ - 200 ש"ח ומחיר התקנה של ידית חדשה יתחיל מ - 250 ש"ח.  

החלפת ידיות לדלת- דגשים בבחירת מנעולן

אומנם החלפת ידיות לדלת נחשבת למשימה די פשוטה עבור אנשי מקצוע בתחום המנעולנות אך עדיין, יש צורך בבחירת נותן השירות הטוב והאמין ביותר בכדי שהיא תסתיים בהצלחה. הקריטריונים החשובים הינם:

  • זמינות – לעיתים הצורך בביצוע החלפת הידית צריך להתבצע במהירות האפשרית, במיוחד כאשר מדובר בדלת שגם נעולה בפניכם. לשם כך חשוב לבחור במנעולן שפועל באזור מגוריכם. למשל, מנעולן בתל אביב שעובד מסביב לשעון 24/7 ויכול להגיע אליכם בתוך חצי שעה לכל היותר.

  • אחריות מלאה – בקשו אחריות מלאה וארוכת טווח על העבודה שבוצעה וכמו כן על החלקים שיוחלפו. אם אתם מוכנים לשלם על ידיות חדשות לחלוטין, שימו לב כי המנעולן אכן פותח את המוצר מהאריזה כחדש, אחרת דרשו מחיר נמוך יותר בעקבות שימוש במוצר משומש יד שנייה.

כמו כן, כדאי להתקשר אך ורק עם מנעולן מומלץ עבור החלפת ידיות לדלת, כזה שנמצא בפיקוח וכבר עבר בקרת איכות על ידי לקוחות עבר שלו. מנעולן שכזה תוכלו למצוא דרכנו באתר מרכז המנעולנים.

מנעולן ומתקין ידיות מקצועי 

מרכז המנעולנים מפקח על מנעולנים מקצועיים והמטה שלנו קשוב לצרכי הלקוח. אנו ממליצים להתקשר למנעולן תורן לקבלת שירות החלפת ידיות לדלת. מובטח לכם שירות מקצועי, 24/7. בנוסף לשירות זה, אנו מציעים גם שירותי החלפת מנעוליםמוזמנים להתקשר אלינו!

החל מ - 250 ש"ח
החלפת ידיות (1)
2
3
4
5
6
7
8
9
bottom of page